Gyülekezetvezetés

A vezetés sokak számára vonzó lehetőséget jelent, a Biblia alapján azonban a vezetők elsődleges felelőssége elsősorban a példamutatásban jelenik meg. Tehát a szerepük nem lehet az uralkodás, vagyis semmi olyat nem várhatnak el a tagoktól, amiben ők maguk nem járnának az élen.

A példamutatás mellett elsődleges feladatuk még a gyülekezet jólétének, fejlődésének a biztosítása. Mivel a gyülekezet egy jól szervezett közösség, fontos, hogy mindenki megtalálja azt a területet, amivel részként hozzátesz az egészhez. Ezeket a törekvéseket is a vezetők koordinálják.

Istentől kapott feladatuk, hogy a gyülekezet tisztaságán őrködjenek. Fontos, hogy a közösség meg tudjon maradni a Biblia által kijelölt szűk ösvényen.

Ebben is lehet személyes segítséget kérni a lelkipásztortól,  presbiterektől, valamint idősebb keresztényektől, akik készek személyes beszélgetéssel, tanácsadással, imádkozással is segíteni azokat, akik ezt kérik.