Pünkösd a Kőhegyen

• Válasszatok valamelyik kérdésből:
  • Miben szólított meg Pisti igehirdetése? Melyik gondolat ragadt meg?
  • Mit jelent számodra a Szent Szellem?
  • Mikor és hol érzed leginkább Isten jelenlétét?​

• Olvassátok el: Lukács 24:50-54

Jézus mennybemenetele

Ezután kivitte őket Betániáig, felemelte a kezét, és megáldotta őket. És miközben áldotta őket, eltávolodott tőlük, és felvitetett a mennybe. Azok pedig leborulva imádták őt, majd nagy örömmel visszatértek Jeruzsálembe; mindig a templomban voltak, és áldották Istent.

Micsoda 40 napon voltak túl a tanítványok!

A feltámadás után Jézus sokszor megjelent tanítványai előtt - bezárt szobákban jelent meg, sétálókhoz csatlakozott, megmutatta, hogy még mindig tudja, hol lehet halat fogni, és reggelit főzött a tengerparton. Jézus helyreállította a lelküket a keresztre feszítés traumája után, és újra megbízta őket, hogy menjenek el a világba és osszák meg a királyság örömhírét. Mindez drámai módon csúcsosodik ki, amikor a szemük elõtt vitetett fel a mennybe. Sok okuk van az ünneplésre!

Most nekünk is van okunk az ünneplésre.

Egy pár perces csend, gondolkozás után osszál meg egy-két olyan eseményt, amikor az elmúlt év traumás időszakában Jézus becsatlakozott melléd. Olyan történést, amiben felfedezted Isten szeretetét, helyreállítását.

• Vigyük ezeket Isten elé közös dicsőítésben.

• Második kör - 10 p

Visszatérünk az igevershez. Képzeljük magunkat bele a történetben. Ez a környezet, ahol vagyunk, nagyon inspiráló hozzá. Fent vagyunk a hegyen Betánia közelében. Süt a nap. Az Úr Jézus keze áldásban kinyújtva.

Az ige felolvasása közben ezekre a kérdésekre figyelj:

Mit látok és hallok, amikor megáld engem? Hogyan érzem magam abban a pillanatban, amikor felvitetik a mennybe?

Olvasd fel még egyszer a csoportnak: Lukács 24:50-53

Jézus mennybemenetele

Kis csend után ezekkel a kérdésekkel tegyetek egy kört:

• Ezt követően énekeljünk el újabb 3 dalt közösen - 5 p